Valtuusto ja varavaltuutetut 2017 - 2021

 

Valtuutetut

SUOMEN KESKUSTA R.P.

Alatalo Teemu

 

 

Appelgrén Marjo

 

 

Arponen Raimo

Rovaniementie 1045, 95310 Liedakkala
raimo.arponen@keminmaa.fi

050 307 2510

Eilittä Tuula

 

 

Kuha Aila

 

 

Lampela Mikko

 

 

Lepojärvi Tommi

 

 

Lääkkö Eeva

   

Ruonavaara Maija-Liisa

Vaarantie 36, 95365 Maula
maijaliisa.ruonavaara@pp.inet.fi

040 753 1407

Saariniemi Jarmo

   

Sunnari Veli-Matti

Paakkolantie 2369, 95590 Tornio
veli-matti.sunnari@suomi24.fi

0400 880 487

Uusitalo Sirpa

   

Vanhatalo Esa

   
     
     

KEMINMAALAISTEN PARHAAKSI

Hietala Janne

Hoijakka 23, 94450 Keminmaa
janne.hietala@pp1.inet.fi

040 712 3209

Hipsi-Tuokkola Eveliina

   

Lehtoväre Minna

Hoijakka 27, 94450 Keminmaa
minna.lehtovare@keminmaa.fi

040 547 0478
040 729 6993

Tasala Auli

   

Tikkala Hannu

Puomipolku 13, 94450 Keminmaa
hannu.tikkala@gmail.com
hannu.tikkala@keminmaa.fi

040 834 4953
016 258 104 t

Valikainen Mika

   

Valta Antti

   
     
     

VASEMMISTOLIITTO R.P  

Halttu Helena

Hevosponttuuntie 5, 94450 Keminmaa
helena.halttu@pp.inet.fi
helena.halttu@keminmaa.fi

040 742 9027

Hiltunen Juhani

Potkusaarentie 5, 94400 Keminmaa
juhanihiltunen2@gmail.com

 040 556 5326

Kaakko Marja

Vonkamiehentie 5, 94450 Keminmaa
marja.kaakko@keminmaa.fi

044 545 8793

Mikkola Jukka-Pekka

 

 

Rautio Soili

Rovaniementie 856 B, 95310 Liedakkala
soili.anita.rautio@gmail.com
soili.rautio@keminmaa.fi

045 610 8329

Rimpisalo Risto

Valmarintie 12, 94450 Keminmaa
risto.rimpisalo@gmail.com

045 234 2087

Roivainen Hannu

Linnuntie 20, 94500 Lautiosaari
hannu.roivainen@keminmaa.fi

040 506 4741

 

 

 

 

 

 

SUOMEN SOSIALIDEMOKRAATTINEN PUOLUE R.P

Keskitalo-Hildén Annika

 

 

Koskela Rauli

Kehätie 28 B, 95370 Itäkoski
rauli.koskela@keminmaa.fi
rauli.koskela@gmail.com

040 541 8164
020 463 4370 t

 

 

 

KANSALLINEN KOKOOMUS R.P.

 

Rainto Jukka

 

 

     

 

 

 

PERUSSUOMALAISET R.P.

Savikuja Jyrki

jyrki.savikuja@pp.inet.fi
jyrki.savikuja@keminmaa.fi

040 511 0557

     
     

Varavaltuutetut

     

SUOMEN KESKUSTA R.P. JA SUOMEN KRISTILLISDEMOKRAATIT (KD) R.P.

1.  Puotiniemi Erkki, kesk

Korpitie 3, 94400 Keminmaa
erkkipuotiniemi64@gmail.com

040 557 9839

2.  Yli-Öyrä Ilkka, kesk

 

 

3.  Kerimaa Jukka-Pekka, kesk

Aatuntie 3 As. 3, 94500 Lautiosaari
j-p.kerimaa@luukku.com

0400 588 137

4.  Hast Jouni, kesk

 

 

5.  Viitala Jukka, kesk

Rovaniementie 651, 95310 Liedakkala
jukka.viitala@hotmail.fi

0400 880 358

6.  Berg Roland, kesk

   

7.  Kylmäniemi Eija, kesk

 

 

8.  Uusitalo Teemu, kesk

   

9.  Häkkinen Tauno, kd

   

10. Salmi Jouni, kesk

   

11. Kemi Sirpa, kd

   

12. Joutsenvaara Vesa, kesk

Tervolantie 967, 94500 Lautiosaari
vesa.joutsenvaara@luukku.com

0400 872 871

13. Tuomaala Eila, kesk

Kaltionojantie 17, 94500 Lautiosaari
eilatuomaala@hotmail.fi

040 725 8029

     
     

PERUSSUOMALAISET R.P.

1.  Hakala Arto

   

2.  Ruotsalainen Pirkka

-  
     

KANSALLINEN KOKOOMUS R.P.

1.  Vanhamaa Tarja

   

2.  Väisänen Liisa

Väylätie 9 D 30, 94400 Keminmaa
hautauspalvelu@hautauspalveluvaisanen.fi

044 516 1615

     

SUOMEN SOSIALIDEMOKRAATTINEN PUOLUE R.P.

1.  Penttinen Elina

Rovaniementie 1801, 95370 Itäkoski

penttinen.elina1@gmail.com

050 326 6841

2.  Alasuutari Johanna

   
     

VASEMMISTOLIITTO R.P.

1.  Orava Lasse

Vajokkaantie 14, 94500 Lautiosaari
lasse.orava@pp.inet.fi

040 520 8415

2.  Maijala Ulpu

Poolapolku 2, 94450 Keminmaa
ulpu.maijala@gmail.com

040 183 5389

3.  Jääskö Hilkka

   

4.  Pauna Mervi

   

5.  Liimatta Kalevi

   

6.  Koppinen Eija

-  

7.  Perttula Katja

   
     
     

KEMINMAALAISTEN PARHAAKSI -YHTEISLISTA

1.  Varonen Ilpo

   

2.  Vuorinen Jarno

   

3.  Kesälahti Lasse

   

4.  Pauna Anna

-  

5.  Vuorinen Marko

Uittajantie 1, 94450 Keminmaa
markot.vuorinen@gmail.com

044 260 8919

6.  Tamminen Ilkka

   

7.  Määttä Annikki

Ruonanrinki 4, 94450 Keminmaa
kotipalvelu.annikki@gmail.com

0400 898 951