Valtuusto ja varavaltuutetut 2017 - 2021

 

Valtuutetut

SUOMEN KESKUSTA R.P.

Alatalo Teemu

Tervolantie 2015, 95370 Itäkoski
teemu.alatalo@keminmaa.fi

040 501 2522

Appelgrén Marjo

Konnanmarjanpolku 4, 94400 Keminmaa
marjoappelgren7@gmail.com

040 764 4445

Arponen Raimo

Rovaniementie 1045, 95310 Liedakkala
raimo.arponen@keminmaa.fi

050 307 2510

Eilittä Tuula

Lassintie 9, 95370 Itäkoski
tuulaeilitta@gmail.com

0400 909 558

Kuha Aila

Hanninkuja 5, 94500 Lautiosaari
aila.kuha@keminmaa.fi

050 541 2284

Lampela Mikko

Keminsuuntie 263, 94400 Keminmaa
mikkoerkki.lampela@gmail.com

0400 893 529
040 352 4871

Lepojärvi Tommi, kv puh.joht.

tommi.lepojarvi@keminmaa.fi

0400 246 200

Lääkkö Eeva

Kunnantie 2 B 5, 94400 Keminmaa
eeva.laakko@gmail.com

0400 777 887

Ruonavaara Maija-Liisa

Vaarantie 36, 95365 Maula
maijaliisa.ruonavaara@pp.inet.fi

040 753 1407

Saariniemi Jarmo

Rovaniementie 423 B, 94400 Keminmaa
jarmo.saariniemi@keminmaa.fi

0400 337 169

Sunnari Veli-Matti

Paakkolantie 2369, 95590 Tornio
veli-matti.sunnari@suomi24.fi

0400 880 487

Uusitalo Sirpa

   

Vanhatalo Esa

   
     
     

KEMINMAALAISTEN PARHAAKSI

Hietala Janne

Hoijakka 23, 94450 Keminmaa
janne.hietala@pp1.inet.fi

040 712 3209

Hipsi-Tuokkola Eveliina

Metsätähdentie 6, 94450 Keminmaa

eveliina.hipsi@gmail.com

044 564 6191

Lehtoväre Minna

Hoijakka 27, 94450 Keminmaa
minna.lehtovare@keminmaa.fi

040 547 0478
040 729 6993

Tasala Auli, kv I varapuh.joht.

Tasalantie 12, 94500 Lautiosaari
auli.tasala@gmail.com

040 547 8026

Tikkala Hannu

Puomipolku 13, 94450 Keminmaa
hannu.tikkala@gmail.com
hannu.tikkala@keminmaa.fi

040 834 4953
016 258 104 t

Valikainen Mika

Kanervatie 3 B 6, 94400 Keminmaa
mika.valikainen@suomi24.fi

040 558 6166
016 455 502 t

Valta Antti

   
     
     

VASEMMISTOLIITTO R.P  

Halttu Helena

Hevosponttuuntie 5, 94450 Keminmaa
helena.halttu@pp.inet.fi
helena.halttu@keminmaa.fi

040 742 9027

Hiltunen Juhani

Potkusaarentie 5, 94400 Keminmaa
juhanihiltunen2@gmail.com

 040 556 5326

Kaakko Marja

Vonkamiehentie 5, 94450 Keminmaa
marja.kaakko@keminmaa.fi

044 545 8793

Mikkola Jukka-Pekka

Kivalontie 767, 94500 Lautiosaari
jpmmikkola@gmail.com

 0400 927 424

Rautio Soili

Rovaniementie 856 B, 95310 Liedakkala
soili.anita.rautio@gmail.com
soili.rautio@keminmaa.fi

045 610 8329

Rimpisalo Risto, kv II varapuh.joht.

Valmarintie 12, 94450 Keminmaa
risto.rimpisalo@gmail.com

045 234 2087

Roivainen Hannu

Linnuntie 20, 94500 Lautiosaari
hannu.roivainen@keminmaa.fi

040 506 4741

 

 

 

 

 

 

SUOMEN SOSIALIDEMOKRAATTINEN PUOLUE R.P

Keskitalo-Hildén Annika

annika.keskitalo-hilden@keminmaa.fi

-

Koskela Rauli

Kehätie 28 B, 95370 Itäkoski
rauli.koskela@keminmaa.fi
rauli.koskela@gmail.com

040 541 8164
020 463 4370 t

 

 

 

KANSALLINEN KOKOOMUS R.P.

 

Rainto Jukka

-

 

     

 

 

 

PERUSSUOMALAISET R.P.

Savikuja Jyrki

jyrki.savikuja@pp.inet.fi
jyrki.savikuja@keminmaa.fi

040 511 0557

     
     

Varavaltuutetut

     

SUOMEN KESKUSTA R.P. JA SUOMEN KRISTILLISDEMOKRAATIT (KD) R.P.

1.  Puotiniemi Erkki, kesk

Korpitie 3, 94400 Keminmaa
erkkipuotiniemi64@gmail.com

040 557 9839

2.  Yli-Öyrä Ilkka, kesk

 

 

3.  Kerimaa Jukka-Pekka, kesk

Aatuntie 3 As. 3, 94500 Lautiosaari
j-p.kerimaa@luukku.com

0400 588 137

4.  Hast Jouni, kesk

 

 

5.  Viitala Jukka, kesk

Rovaniementie 651, 95310 Liedakkala
jukka.viitala@hotmail.fi

0400 880 358

6.  Berg Roland, kesk

   

7.  Kylmäniemi Eija, kesk

Metsätie 33, 94400 Keminmaa
ekylmani@gmail.com

 040 763 5361

8.  Uusitalo Teemu, kesk

   

9.  Häkkinen Tauno, kd

   

10. Salmi Jouni, kesk

Piipontie 2-4 B 7, 94500 Lautiosaari

jounisalmi@windowslive.com

045 327 9160

11. Kemi Sirpa, kd

Väylätie 18 G 2, 94400 Keminmaa

sirpa.irene.kemi@gmail.com

045 217 7406

12. Joutsenvaara Vesa, kesk

Tervolantie 967, 94500 Lautiosaari
vesa.joutsenvaara@luukku.com

0400 872 871

13. Tuomaala Eila, kesk

Kaltionojantie 17, 94500 Lautiosaari
eilatuomaala@hotmail.fi

040 725 8029

     
     

PERUSSUOMALAISET R.P.

1.  Hakala Arto

   

2.  Ruotsalainen Pirkka

-  
     

KANSALLINEN KOKOOMUS R.P.

1.  Vanhamaa Tarja

tarja.vanhamaa@gmail.com

 

2.  Väisänen Liisa

Väylätie 9 D 30, 94400 Keminmaa
hautauspalvelu@hautauspalveluvaisanen.fi

044 516 1615

     

SUOMEN SOSIALIDEMOKRAATTINEN PUOLUE R.P.

1.  Penttinen Elina

Rovaniementie 1801, 95370 Itäkoski

penttinen.elina1@gmail.com

050 326 6841

2.  Alasuutari Johanna

   
     

VASEMMISTOLIITTO R.P.

1.  Orava Lasse

Vajokkaantie 14, 94500 Lautiosaari
lasse.orava@pp.inet.fi

040 520 8415

2.  Maijala Ulpu

Poolapolku 2, 94450 Keminmaa
ulpu.maijala@gmail.com

040 183 5389

3.  Jääskö Hilkka

   

4.  Pauna Mervi

   

5.  Liimatta Kalevi

   

6.  Koppinen Eija

-  

7.  Perttula Katja

   
     
     

KEMINMAALAISTEN PARHAAKSI -YHTEISLISTA

1.  Varonen Ilpo

-  

2.  Vuorinen Jarno

Mesimarjatie 3,94450 Keminmaa
jarno.vuorinen@pp1.inet.fi

044 261 2018

3.  Kesälahti Lasse

   

4.  Pauna Anna

-  

5.  Vuorinen Marko

Uittajantie 1, 94450 Keminmaa
markot.vuorinen@gmail.com

044 260 8919

6.  Tamminen Ilkka

   

7.  Määttä Annikki

Ruonanrinki 4, 94450 Keminmaa
kotipalvelu.annikki@gmail.com

0400 898 951