Valtuusto ja varavaltuutetut 2013-2016

päivitetty 15.3.2017

VALTUUSTO

Suomen Keskusta R.P

Kansallinen kokoomus R.P.

Keminmaalaisten parhaaksi

Vasemmistoliitto R.P

Perussuomalaiset R.P

Suomen sosiaalidemokraattinen puolue R.P

Sitoutumaton, ETSO

VARAVALTUUTETUT

Suomen keskusta R.P
Kansallinen kokoomus R.P
Suomen kristillisdemokraattit KD R.P
Keminmaalaisten parhaaksi
Vasemmistoliitto R.P
Perussuomalaiset R.P
Suomen sosiaalidemokraattinen puolue R.P

 

Nimi  Puhelin
SUOMEN KESKUSTA R.P.  

Alatalo Teemu, VALTUUSTON PUHEENJOHTAJA (kv 29.1.2015)

Tervolantie 2015, 95370 Itäkoski

teemu.alatalo@keminmaa.fi

040-637 7350

Arponen Raimo

Rovaniementie 1045, 95310 Liedakkala

raimo.arponen@keminmaa.fi, raimo.arponen@caverion.com

040-766 8807 k
050-307 2510 t

Eilittä Tuula

Lassintie 9, 95370 Itäkoski

tuulaeilitta@gmail.com

0400-909 558 

Hast Jouni

Jarkkoniityntie 16, 94500 Lautiosaari

jouni.hast@pp.inet.fi

040-523 4799 

Heinonen Pekka

Tervolantie 363, 94500 Lautiosaari

pekka.heinonen@metsakeskus.fi

0400-395 473

Hietala Helvi

Kangastie 2, 94400 Keminmaa

helvi.hietala@keminmaa.fi, helvi.hietala@pp.inet.fi

040-768 8000 

Keskimaula Tapio

Tervolantie 987 A, 94500 Lautiosaari

tapio.keskimaula@gmail.com

0400-292 386

Kuha Aila

Hanninkuja 5, 94500 Lautiosaari

aila.kuha@keminmaa.fi

050-541 2284

Kähkönen Irma

irma.kahkonen1@luukku.com

 

Lampela Mikko

Keminsuuntie 263, 94400 Keminmaa

mikkoerkki.lampela@gmail.com

0400-893 529

Lääkkö Eeva

eeva.laakko@gmail.com

0400-777 887

Puotiniemi Erkki

Korpitie 3, 94400 Keminmaa

erkki.puotiniemi@keminmaa.fi, erkki.puotiniemi@posti.com

040-557 9839 

Saariniemi Jarmo

Rovaniementie 423 B, 94400 Keminmaa

jarmo.saariniemi@keminmaa.fi, jarmo.saariniemi@lappia.fi

0400-337 169

Sunnari Veli-Matti

Paakkolantie 2369, 95590 Tornio

veli-matti.sunnari@suomi24.fi

0400-880 487

Uusitalo Sirpa

Rovaniementie 736, 95310 Liedakkala

sirpa.uusitalo@pp1.inet.fi

040-573 9223

Vanhatalo Esa

Rovaniementie 2263, 95370 Itäkoski

esajk.vanhatalo@gmail.com

0400-338 818

Väyrynen Paavo

Keminsuuntie 252, 94400 Keminmaa

pmvayrynen@gmail.com

KANSALLINEN KOKOOMUS R.P.  

Rainto Jukka, VALTUUSTON I VARAPUHEENJOHTAJA            
(kv 29.1.2015)

jukka.rainto@rainto.fi

0400-696 035

Vanhamaa Tarja

Kangasmetsäntie 1, 94450 Keminmaa

tarja.vanhamaa@gmail.com

040-712 2347
KEMINMAALAISTEN PARHAAKSI 
 

Tamminen Ilkka

Haminasaarentie 41, 94400 Keminmaa

ilkka.tamminen@tervola.fi

040-556 2987 

Tasala Auli

Tasalantie 12, 94500 Lautiosaari

auli.tasala@gmail.com

040-547 8026

Tikkala Hannu

Puomipolku 13, 94450 Keminmaa

hannu.tikkala@keminmaa.fi

040-595 9949

Valta Antti

Kammelinpolku 2, 94500 Lautiosaari

antti.valta@pp.inet.fi

045-650 0114

Vuorinen Marko

jokkiskioski@hotmail.com

040-482 8270
 VASEMMISTOLIITTO R.P. 
 

Anttila Liisa

Poikkitie 7, 94500 Lautiosaari                                                 

liisa.anttila@keminmaa.fi

040-524 6067         

Halttu Helena, VALTUUSTON II VARAPUHEENJOHTAJA

Hevosponttuuntie 5, 94450 Keminmaa                                          

helena.halttu@tojoauto.fi, helena.halttu@pp.inet.fi

040-742 9027

Kaakko Marja

Vonkamiehentie 5, 94450 Keminmaa

marja.kaakko@netti.fi, marja.kaakko@keminmaa.fi

044-545 8793 k

040-673 6761 t

Mikkola Jukka-Pekka

Kivalontie 767, 94500 Lautiosaari

jpmmikkola@gmail.com

0400-927 424

Roivainen Hannu

Linnuntie 20, 94500 Lautiosaari

hannu.roivainen@keminmaa.fi

040 506 4741
 PERUSSUOMALAISET R.P          
 

Hakala Arto

Linnuntie 9, 94500 Lautiosaari                                                                   

arto.hakala@keminmaa.fi

044-599 0111 

Nilsén Olli-Pekka

Jokisuuntie 57 B, 94450 Keminmaa                                                 

olli.pekka.nilsen@gmail.com

040-511 7384 k

016-452 864 t

Savikuja Jyrki

jyrki.savikuja@pp.inet.fi

 
040-511 0557
 SUOMEN SOSIALIDEMOKRAATTINEN PUOLUE R.P.   
 

Koskela Rauli
Kehätie 28b, 95370 Itäkoski
rauli.koskela@keminmaa.fi, rauli.koskela@storaenso.com

 040 541 8164

Keskitalo-Hildén Annika

 

 
   
 SITOUTUMATON, ETSO 
 

Berg Roland                                                                             

Vastuutie 3 A 5, 94450 Keminmaa

rolandrolle.berg@gmail.com

045-118 9009  

VARAVALTUUTETUT

 
SUOMEN KESKUSTA R.P., KANSALLINEN
KOKOOMUS R.P., SUOMEN KRISTILLISDEMOKRAATIT (KD) R.P.
 

1. Ruonavaara Maija-Liisa, kesk

Vaarantie 36, 95365 Maula

maijaliisa.ruonavaara@pp.inet.fi

040-753 1407

2. Yli-Öyrä Ilkka kesk

 

3. Kerimaa Jukka-Pekka, kesk

Aatuntie 3 As. 3, 94500 Lautiosaari

j-p.kerimaa@luukku.com

0400-588 137

4. Aaltonen Esko, kesk

Kankaanlaita 1, 94500 Lautiosaari

esko.erkki.aaltonen@gmail.com

050-597 5184

5. Appelgrén Marjo kesk

 

6. Häkkinen Tauno, kd

Haminasaarentie 19, 94400 Keminmaa

tauno.hakkinen@pp.inet.fi

0400-293 118

7. Koskinen Silja, kok

 

8. Uusitalo Petri, kesk

Pysäkkitie 88, 95310 Liedakkala

petri.allan.uusitalo@hotmail.com

 -

9. Valli Satu kok

 -

10. Heusala Juhani, kok

 

11. Rainto Urpo, kok

 

12. Salmi Jouni, kesk

jounisalmi@windowslive.com

045-327 9160       

13. Viitala Jukka, kesk

Rovaniementie 651, 95310 Liedakkala

jukka.viitala@hotmail.fi

0400-880 358  

14. Yrjänheikki Waltteri, kesk

 
 KEMINMAALAISTEN PARHAAKSI  
 

1. Lehtoväre Minna

minna.lehtovare@keminmaa.fi

 

2. Varonen Ilpo

Niemi-Niemeläntie 160, 95310 Liedakkala

kone.varonen@pp.inet.fi

0400-692 972

3. Prusila Sanna-Mari
Ahvenjuova 1, 94450 Keminmaa

sm.prusila@gmail.com

044-324 2454

4. Hohtari Anu-Helena

anuhelena.hohtari@gmail.com

0400-883 570 

5. Vallo Jarmo

Potkusaarentie 8, 94400 Keminmaa

jarmo.vallo@gmail.com

0400-695 111

6. Vuorinen Jarno

Mesimarjatie 3, 94450 Keminmaa

jarno.vuorinen@pp1.inet.fi

044-261 2018

7. Määttä Annikki
Ruonanrinki 4, 94450 Keminmaa                                

kotipalvelu.annikki@gmail.com

0400-898 951
   
 VASEMMISTOLIITTO R.P.    
 

1. Jääskö Hilkka                                                           

Kivalontie 208 A, 94500 Lautiosaari

hilkka.jaasko@gmail.com

050-364 3651

2. Rimpisalo Risto

Valmarintie 12, 94450 Keminmaa

risto.rimpisalo@netti.fi

045-234 2087 k
040-513 1873 t   

3. Rimpisalo Timo

Keminsuuntie 234, 94400 Keminmaa

timo.rimpisalo@pp1.inet.fi

0400-690 887

4. Perttula Katja

Hiirenporras 5, 94400 Keminmaa

katja.perttula@gmail.com

040-572 7097
 PERUSSUOMALAISET R.P.     
 

1. Glader Jukka                                                         

Metsätie 32 B 10, 94400 Keminmaa
jukka.glader@hotmail.fi

040-544 2771
 SUOMEN SOSIALIDEMOKRAATTINEN PUOLUE R.P.         

1. Nurmela Teija
-

 

 2. Saarinen Seppo